עיצוב הבית - עניין של צבע וטעם אישי

כולם מדברים על עיצוב הבית. בין אם הם בונים בית חדש ובין אם משפצים את הבית - עיצוב הבית זה הביטוי שתשמעו הכי הרבה פעמים. אך מהו תחום עיצוב הבית באמת? מה הוא כולל? האם הכוונה לאיך שהבית מחולק, למיקום החלונות, הדלתות והמחיצות או שמא מדובר על הריהוט, על האקססוריז השונים (שטיחים, ווילונות וכיוצ"ב) או שבכלל מדובר על הצבעים שעל הקירות? 


עיצוב הבית עם טמבור

עיצוב הבית הוא למעשה ערבוב של המון תחומים ביחד - החל מבחירת הרהיטים ומיקומם ועד לצבע ולאפקטים על הקירות, התאורה והאקססוריז השונים. באמצעות עיצוב הבית אתם מקנים לבית את האווירה המיוחדת שמתאימה לאופי שלכם. אבל עיצוב הבית זה לא רק יופי ובחירת צבעים - זה גם התאמתו של החלל המעוצב לדיירים שלו והפיכתו לפונקציונלי ומזמין.
 

אלו אספקטים כלולים בעיצוב הבית?

עיצוב הבית הוא למעשה כל מה שהופך את החללים השונים בבית למעוצבים ונוחים לשימוש – החל ממבנה הקירות, הדלתות והחלונות, סידור הרהיטים, בחירת הצבעים ועד לאביזרים השונים – כל אלא מרכיבים את מה שאנו קוראים לו עיצוב הבית.

דברים שחשוב לדעת לפנים שמעצבים את הבית

איך להתחיל פרויקט של  עיצוב הבית
 

 1. בטרם תתחילו בעיצוב הבית שלכם עצרו לרגע והסתכלו על הבית שלכם.  מה אתם אוהבים בו ומה אתם שונאים?  מה לא מסתדר לכם בעיצוב הנוכחי? האם זו בעיה של נוחות או שאתם לא אוהבים איך שהחדר נראה? האם יש לכם בעיה בצבעים של החדר, האם אתם נרתעים מסוג הבד של הריהוט ומהצבעים שלו? נסו ללמוד מהתשובות שלכם – אם יש דברים שאתם אוהבים אתם יכולים להשאיר אותם או לחזור עליהם בעיצוב הנוכחי. אל תוותרו על כל הדברים הישנים רק בגלל שהם מוכרים לכם.
   
 2. אחרי שבחנתם לעומק מה אתם אוהבים בבית שלכם – הכינו לכם את רשימת החלומות שלכם. ברשימה זו תכתבו את כל מה שהייתם רוצים לשנות לקנות ובאיזה אופן – וזאת מבלי להתייחס לעניין הכספי. לאחר שהכנתם את רשימת החלומות שלכם נסו להחליט אלו מהדברים אתם יכולים לבצע עכשיו ואילו דברים יחכו להמשך. רשימה של כל הדברים שאתם רוצים תעזור לכם להחליט ולהתפקס על הדברים שחשובים לכם יותר ועל אלו שחשובים לכם פחות בפרויקט של עיצוב הבית שלכם.
   
 3. חפשו השראה. תתחילו לחפש ולאסוף תמונות של חדרים ושל חללים שאהבתם את העיצוב שלהם ותרצו שככה ייראה גם אצלכם. גם אם אתם מתכוונים לשכור מעצב פנים, התמונות שאספתם יעזרו להם לקבל מושג מה אתם רוצים ומה הטעם שלכם. חיפוש השראה הוא לא עניין של זמן והוא לא נגמר בפעם אחת או פעמיים. תנו לעצמכם כמה שבועות או חודשים לאסוף את התמונות. אתם בטח תראו שבמהלך הזמן שיעבור הטעם שלכם יתפתח וחלק מהתמונות הראשונות שאספתם יראו לכם מאוד לא מקוריות או לא מוצלחות אחרי שבועיים או שלושה. את תחילת מסע ההשראה שלכם אתם יכולים להתחיל במדור על קצה המברשת שבאתר
   
 4. שתפו את בן/בת הזוג שלכם והקפידו שהם יהיו מעורבים בעיצוב הבית. ברוב הפעמים יש מישהו אחד שיותר מעוניין ומעורב בפרויקט עיצוב הבית, והשני בד"כ פוטר את עצמו על ידי המשפט – תעשי/ה מה שאת/ה רוצה. אז אל תעשו מה שאתם רוצים, כי ברגע שתתחילו להזיז את העניינים – תקנו צבעים או רהיטים אז גם למר או לגברת אין דעה – יהיה מה להגיד.

  אז מה עושים? הכי טוב זה לקבוע זמן משותף שבו בני הזוג ישבו ביחד ויחפשו תמונות להשראה וידברו עליהם ויחליטו ביחד,  או שכל אחד בזמנו יאסוף את הדברים שהוא אוהב וביחד ינסו להתאים את מראה החדר האהוב תוך התחשבות איש בדעתו של האחר.
   
 5. "אני לא יודע מה אני אוהב". רוב האנשים מתקשים לבטא את מה שהם רוצים. ייתכן שגם אתם תחושי קושי להחליט בדיוק מה אתם אוהבים. אל תתנו לזה להטריד אתכם. תעזרו בתמונות שאספתם בכדי להבין מה אתם אוהבים ומה לא. נסו לראות איזה אלמנטים ומאפיינים חוזרים ברוב התמונות. בהקשר זה בחנו את סגנון וכמות הריהוט, הצבעים, החומרים בהם נעשה שימוש בחדר וכיו"ב. סמכו על האינסטינקטים שלכם – רוב האנשים יודעים להגיד איזה חדר הם אוהבים ואיזה חדר הם לא והבנה איזה חדר אתם אוהבים זהו צעד משמעותי.
   
 6. עכשיו אחרי שהתחלתם להתאפס ואספתם לכם דוגמאות של חדרים שאהבתם, הסתכלו שוב על הבית שלכם. ערכו רשימה חדשה של כל הרהיטים והאביזרים בבית שלכם – החליטו מה אתם שומרים ועל מה אתם מוותרים. זכרו שאם אתם אוהבים משהו והוא בלוי או סדוק תמיד ניתן לחדש, לצבוע ולתת לו מראה חדש שיתאים למראה החדש של הבית. רהיטים ניתן לרפד ולצבוע מחדש ותמיד אפשר לנסות למצוא שימושים חדשים לדברים ישנים שאתם אוהבים.

  נסו להשאיר אך ורק את הדברים שאתם אוהבים – החיים קצרים מדי בשביל לחיות לצד הדברים שאתם לא אוהבים.
   
 7. עיצוב הבית בפעם אחת או בשלבים? אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. אם יש לכם תקציב לסיים את פרויקט עיצוב הבית בפעם אחד עשו זאת. אם אתם רוצים לעשות את השינוי בפעם אחת ואין לכם תקציב מספיק – המתינו מעט, חסכו את הכסף ועשו הכל בבת אחת מאוחר יותר. אך אם אתם לא יכולים להשלים את עיצוב הבית בבת אחר, ולא אכפת לכם שהפרויקט ייעשה בשלבים אז אין שום מניעה להתחיל את פרויקט עיצוב הבית ולעשות אותו בצורה מסודרת שלב אחר שלב. אם בחרתם באפשרות זו כלל האצבע שאסור לכם להפר בשום אופן הוא לעבור לחדר נוסף לפני שהשתלמתם  את השיפוץ והעיצוב של החדר הראשון. בשום פנים ואופן אל תתחילו קצת בחדר אחד וקצת בחדר השני.

  אם החלטתם לעשות את עיצוב הבית בשלבים ולא יודעים מאיפה כדאי להתחיל אז הסלון הוא מקום מצוין להתחיל בו. לאחר שתעצבו את הסלון מחדש תוכלו להתגאות בו בפני החברים שלכם (ועל הדרך לקבל מחמאות על המראה שלו) – דבר שאולי ידחוף אתכם להשלים את תהליך העיצוב מחדש. כנסו כאן לקבל רעיונות לעיצוב הסלון

אספקטים בעיצוב הבית

שימוש בצבע בעיצוב הבית

כאשר נרצה להעשיר את החוויה הצבעונית בבית, אנו לא נסתפק אך ורק בשינוי הגוון והצבע בקירות הבית אלא "ניתן לו אופי" על ידי שימוש בטקסטורות שונות, עיטורים של שבלונות או חותמות אשר מתווספים לאלמנטים הנוספים בעצוב הבית ויוצרים מסר צבעוני אחד ושלם כחלק מאותו רעיון. השימוש בטקסטורות ובאפקטים מיוחדים נעשה בטכניקות שונות, כאשר כל טכניקה נבחרת בהתאם לרעיון שסביבו רוצים ליצור: אוירה כפרית אותנטית, מראה קלאסי סולידי, מראה עירוני עדכני וכיו"ב. רוצים לצבוע עם אפקטים ולא יודעים איך? הכנסו למדריך הצביעה עם האפקטים שהכנו.
 

צבע הוא מרכיב חשוב מאוד בעיצוב הבית - זה יכול להיות באמצעות צביעת כלל קירות הבית אך גם באמצעות צביעת חלל מסוים או באמצעות צביעת הרהיטים ובכך להקנות לבית את הטוויסט המיוחד.

 

רוצים להשקיע בבית אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? זקוקים להשראה, חשיבה משותפת עם מישהו יצירתי ומומחה?

טמבור מציעה לכם את שירות מעצבים עד הבית שירות ייחודי בו מעצבי פנים מקצועיים מגיעים אליכם הביתה, ויחד אתכם הופכים את הבית שלכם לבית מעוצב, מלא שיק וטעם – והכל על בסיס הפריטים הקיימים בביתכם ובהתאם לסגנון שאתם אוהבים.

האם ניתן לערבב סגנונות כאשר מעצבים את הבית?

אם אהבתם מספר רעיונות יחדיו, לא חייבים להיצמד תמיד רק לסגנון אחד – בהחלט ניתן לערב סגנונות [פיוז'ן], וליצור חדר שינה בעל שיק עירוני, המשלב לתוכו גם נגיעות רומנטיות. השיטה הפשוטה ביותר לעשות זאת היא להתמקד בקיר או באביזר שהופך להיות מוקד החדר, לעצב אותו בסגנון אחד, ואז את שאר החדר לעצב בסגנון אחר. וכמובן כל עיצוב לא יכול להיות מושלם בלי נגיעה של קצת הום סטיילינג באמצעות כריות, בדים, וילונות ועוד.

 

לעצב כל חדר בבית עם טמבור

עיצוב הבית זה דרך מצוינת לבטא את הדברים שאתם אוהבים. איך מתחילים? כדאי לבחור רעיון או אווירה כלליים לחדר בהתאם לתחומי העניין שלכם, ולהחליט על כמה קווים מנחים.

אם מדובר בחדר המשותף לכמה אנשים, מומלץ לשתף את כולם ב"חגיגה". רוצים דוגמאות לרעיונות: שקיעה במדבר, חופשה בכפר, ארמון של מלכים ועוד. כל רעיון כזה מכיל בתוכו גוונים, טקסטורות וחומרים, איתם אפשר בסופו של דבר לעצב את החלום הפרטי שלכם. אפשר גם לקבל השראה מהטרנדים העדכניים של טמבור בתחום עיצוב הבית וההום סטיילינג.


עדיין לא בטוחים? רוצים להתייעץ עם מומחים בתחום? אתם מוזמנים לבקר אותנו בבית טמבור -שם המומחים שלנו ישמחו לעזור לכם בכל האספקטים השונים של עיצוב הבית - החל מהתאמת הצבעים, האפקטים והעיצוב.אולי יעניין אותך גם: