ההיסטוריה שלנו

1936-1939 כך התחלנו

1936- הקמת החברה ע"י משפחת וולפגנג, משפחה ציונית שעלתה לארץ מתוך מטרה ליישב ולחזק את הישוב היהודי, בדרך להקמת המדינה. הרוח הציונית והייצור המקומי, על טהרת הכחול לבן, נותרו מאז ועד היום חלק מערכי הליבה החשובים של החברה.
עם זאת, התקופה היא שנות ה30 למאה הקודמת, שנות הצנע טרום קום המדינה. ילדים רבים, בחיפושם אחר משחק ושיר מצאו עצמם מתופפים על פחי צבע כחלופה לטמבורין, הרי הוא תוף העץ עם יריעה מתוחה בקודקודו.
האקט התמים, אופטימי והילדותי הזה, המחפש אחר מעט צליל וצבע, בתקופה מאתגרת זו היה להשראה לשם הנבחר טמבור.

המקום הראשון בו התנוסס השם 'טמבור' היה בפתחה של חנות קטנה בצפת לחומרי בנין וצבע, על פני שלט צנוע בכניסה לבית העסק הקטנטן. במהרה הפכה טמבור לחברת הצבע המובילה בישראל, וכמו ארטיק לשלגונים, פלדלת לדלתות פלדה וג'יפ למכוניות 4X4, כך הפכה הטמבוריה לשם גנרי לחנויות חומרי בניין במדינתנו.

המוצרים המשמעותיים שפותחו בעשור זה:
צבעי שמן לצביעת קירות
טמבולין – צבע שמן לצביעת משקופים ודלתות

צבעי שמן לצביעת קירות טמבולין – צבע שמן לצביעת משקופים ודלתות

1940-1949 תופסים תאוצה

בשנת 1944 טמבור נרכשת ע"י הקונצרן הבריטי  Jenson and Nicolson ltd ומתרחבת כחברת צבע בזירה הבינלאומית בזכות ידע טכנולוגי מתקדם.
טמבור גדלה ומתרחבת, היא הופכת למותג המפתח מוצרים נושאי שם. אחד המוצרים הראשונים הוא הטמבור גלוס - לכה מבריקה בגוון לבן לצביעת משקופים ודלתות ביציקה. מוצר משמעותי נוסף בפיתוחה הוא התנורול - צבע לקליה בתנור לצביעת מתכות שונות.

עוד אבן דרך הממצבת את טמבור כמותג איכותי ואמין היא העובדה שהצבע שלה הוא הנבחר לצביעת התאטרון הלאומי הישראלי בגירסתו הראשונה, הרי הוא תאטרון הבימה, בשנת 1945.

צבע תנורול

1950-1959 מתפתחים ומחדשים 

בשנות ה50 החברה משקיעה במודעות פרסום, וכך נולד הסלוגן הראשון שלה: לנוי והידור צבעי טמבור ומיתוגה משתרש גם דרך שילוט החנויות בשלטי טמבור, כך המושג 'טמבוריה' הולך ונטמע כביטוי סלנג ישראלי שגור.

דברים משמעותיים רבים עוד קורים בעשור זה: המכונית הישראלית הראשונה, סוסיתא, מיוצרת ונצבעת בצבעי טמבור, ובחברה גם יוצרים את לוחות הגוונים הראשונים בארץ ומקלים על לקוחותיהם בבחירת צבעים על גווניהם. 

צעד משמעותי נוסף הוא המעבר מצבעי שמן (טמבורלין) לצבעים סינטטיים (סופרלק)
טמבור משקיעה משאבים רבים בפיתוח וחיזוק המותג, למשל במוצר החדש המרטון hammerton – צבע מתכת המונע חלודה. השם נבחר מפני הטקסטורה הרקועה של הצבע, הנראית כרקיעות פטיש, hammer. הרבה לפני הרכב ששאל את שמו מכלי העבודה.

עוד מוצרים שמפותחים בעשור זה ומשפיעים בעתיד על עסקאות ענק בהן טמבור לוקחת חלק הם האנטיפאולינג- צבע מתקדם וחדשני לצביעת אוניות

אמוזלין - צבע פלסטי על בסיס P.V.A לצביעת קירות פנימיים
כל-כל -  משחה לגייוון צבעים בשפורפרות

אמוזלין - צבע פלסטי על בסיס P.V.A לצביעת קירות פנימיים כל-כל -  משחה לגייוון צבעים בשפורפרות

1960-1969 חדשנות ופיתוח בעולם באופן כללי ובטמבור ספציפית

תמורות רבות מתחוללות בעולם בעשור זה, והצבע ללא ספק שולט במלוא כוחו בשנות ה60. ילדי הפרחים, זרם הפסיכדליה על צבעיו העזים, הקליידוסקופ ועוד ללא ספק משפיעים על הלך הרוח בטמבור, וכך מוצרים רבים מושקים לראשונה, ומתווספים לשורה ארוכה של פריטי איכות שהמותג מציע לחוג לקוחותיו ההולך ומתרחב. לצד החדשנות יש גם נוסטלגיה לעולם הולך ונעלם, אולי משום כך נבחר המונח האידי פוטוקליר שמשמעותו צילום בצבע, לשם הקוד של כל צבעי היסוד מבית החברה.

ב1963 אחד המוצרים החשובים והקריטיים לחברה מושק: הסופרקריל, אבן דרך משמעותית מבחינת טמבור עם הפיכתו לצבע קירות פנים המתקדם והמוביל בישראל. לצד הסופרקריל עוברים בעשור זה לעבודה עם הפוליסיד - משימוש בסיד כבוי לסיד סינטטי, מפנה בחומר שישרת את  טמבור ולקוחותיה בעשורים העתידים לבוא.

עוד מוצרים שהושקו בשנות ה80: 
הטמבולק - צבע ליציקת דלתות ברק משי. לימים החליף אותו הפוליאור.
מ.ד 77 - לכה מגוונת מבריקה היוצרת שכבה עבה, להברשה לצביעת דלתות ומשקופים.
האוניכל - זהו פיתוח מגוון לצבעים סינטטיים.
אמולקיר - צבע סינטטי לצביעת קירות
בונדרול סופר - חומר מקשר בין קירות צבועים בסיד, לצבע פלסטי או אקרילי.

הסלוגן שליווה את התקופה - מחשבה בצבע

סלוגן נוסף - המימד הצבעוני

פוליסיד, סופרקריל

1970-1979 טמבור מפתחת מוצרים במיוחד לצה"ל

בטיסה שגרתית בשמי הנגב מעל בסיסי צה"ל מבין הרמטכ"ל רפאל איתן את הצורך המידי בהסוואתם של הבסיסים, שנראו בולטים מדי לעין. צה"ל פונה לטמבור שמצידה פוצחת בפיתוח ייעודי של צבעי הסוואה, עמם צבעו את הבסיסים והעניקו לרמטכ"ל רגע של נחת.
הצבע מבית היוצר של טמבור התגלה לא רק כצבע משובח עם יכולות הסוואה נפלאות, כי אם גם כקוטל פשפשים לא רע. בעקבות מכת פשפשים בקירות הבטון בבסיסי צה"ל סמוך לתעלת סואץ, קבלן הפרויקט מאיר קצב, צבע את כל קירות הבטון בצבעי טמבור, מה שגרם לפשפשים להיעלם כליל וצה"ל נהנה משני שירותים במחיר של אחד.

מה עוד קרה בשנות ה70? טוב ששאלתם:

1972- טמבור רוכשת את חברת "צבע חיפה"
1974- טמבור רוכשת את חברת "אסקר בע"מ".

וגם
טמבור מתחילה ליצור אמולסיות – מוקם מפעל האמולסיות באתר בצפון
הסופרקריל פורץ לשוק ומהווה חלופה איכותית ודקורטיבית לצמנטקוט, כצבע לציפויי חוץ. בעוד הצמנקוט הגיע רק בשחור ולבן הציע הסופרקריל קשת גוונים רחבה.
אקוטקס - בתקופה זו מיוצרת הטקסטורה הראשונה לציפוי קירות חיצוניים
הפוליסיד פורץ ומחליף את הסיד המינרלי. החומר החדש נכנס למפרטים הטכניים של חברות הבניה המובילות במשק, ביניהן- רסקו, סולל בונה, שיכון עובדים וחברות נוספות.
הפוליטון הושק - לכה שקופה מגוונת לצביעת עץ
פוליאור - צבע קטיפתי בעל ברק משי לצביעת קירות עץ ומתכת, מגיע ברמת סמיכות מיוחדת שהופכת אותו מוכן לעבודה.

טמבור מגדילה את שוק הצבע בישראל – משקיעה בחינוך לעיצוב בצבע, ומובילה את אחת המהפכות המשמעותיות, כשהופכת את הצבע ממוצר פונקציונאלי בלבד, למוצר אופנתי המושפע מטרנדים. 
במהלך שנות ה-70 החלו להעניק בטמבור שרות ייעוץ בהתאמת גוונים.
1973 יוצאת לאור חוברת הנחיות לצביעת בתי ספר, בשיתוף משרד החינוך והמועצה לארץ ישראל יפה.

פרויקטים בתקופה  זו:

1975 - במספנות ישראל נצבעו 4 אוניות מכולה חדשות: ורד, פלמ"ח, סיגל ורקפת, עבור חברת צים.
1975- אחד הפרויקטים הראשונים בהם יושם הפוליאור הוא פרויקט של 150 ווילות בקיריית אונו, בו כל הדלתות והמשקופים נצבעו בצבע החדש.
1972- טמבור רוכשת את חברת "צבע חיפה"
1974- טמבור רוכשת את חברת "אסקר בע"מ".
1974- Plascon מכרה את מניותיה שהיו 50% לכור תעשיות בע"מ

הסלוגן שליווה את התקופה - תראו מה שצבע יכול לעשות

פרסום של טמבור

1980-1989 טמבור מעמיקה את הידע בתחום הציפויים החיצוניים

בשנות ה80 מתחוללים ניסים ונפלאות, פרויקטים גדולים ואייקוניים שמבססים את טמבור כחברה יצרנית שחושבת קדימה ומתפתחת כל הזמן ובצעדי ענק.

התרחבות החברה הולכת ומעמיקה וחוצה גבולות כאשר שכונת מגורים בהיקף גדול ביותר, בניגריה, סבלה מבעיית עובש- הפתרון נמצא בצבעי טמבור, איתם צבעו את מרבית בתי השכונה. מעדויות של אנשים שביקרו במקום, בשנים האחרונות, נמצא שהבתים שנצבעו בצבעי טמבור עומדים שם עד היום כשהם לבנים ונקיים. טמבור צובעת גם בתי מלון בגאנה ועורכת הדרכות מקצועיות למקומיים, לעבודה עם צבעי טמבור.
איצטדיון לאגוס בניגריה, הכולל 90 אלף מקומות ישיבה, נצבע במערכת טמגלס של טמבור.

ועוד טמבור מעמיקה נוכחות בתחום בתי המלון. 7 מלונות נצבעים תוך פרק זמן קצר באילת, בצבעי טמבורפלקס וטמגלס. קשה היה לעמוד מול המראה המרהיב של עשרות טונות של טמבורטקס 2000, טמבורטקס 55 וטמגלס, ארוזים על גבי משאיות שירדו על בסיס יומי לספק את הצבע באילת.

טמבור מחוללת מהפכה בשוק המקומי בעקבות אישורו של מהנדס העיר תל- אביב לשימוש בצבע הטמגלס! ומוסדות ומבנים אייקוניים נצבעים בטמגלס של טמבור, ביניהם: בית גיבור ספורט, בית יכין, האנטנה הגבוהה בקירייה, בה"ח רמב"ם, בה"ח בלינסון, מלון דן תל- אביב ועוד.

ב1980 המעצב הגרפי דן רייזינגר, מהמובילים בתחומו בישראל, עיצב לחברת 'דלק' את תחנות החברה. הגוונים השולטים המזוהים עד היום עם תחנות 'דלק' הם צבעי האדום והירוק. טמבור ייצרה את שני הגוונים בהתאמה מושלמת לדרישתו של רייזינגר וכל תחנות 'דלק' בארץ נצבעו בצבעי טמבור

לצד כל זה, גם זה קורה: 
טמבור מספקת צבע לצביעת  4 אוניות מכולה עבור צים ו-15 אוניות מכולה בקיל. רק דיימנו באילו כמויות צבע מדובר.
המועצה לארץ ישראל יפה ערכה תחרות לבחירת הבסיס היפה ביותר בצה"ל. לרגל התחרות, נצבעו כל בסיסי צה"ל בצבעי טמבור.
כל תחנות המשטרה בארץ נצבעות בסופרקריל בגוון מוקה.
טמבור צובעת את כל המלונות בקו הראשון לים, בתל- אביב, בצבעי טמבור, ובין השאר גם כיכר אתרים. 

מוצרים שהושקו בעשור זה:
אבקות לצביעה אלקטרוסטטית
הטמבורטקס - צבע בעל מרקם מיוחד, מעט חולי, במראה קליפת תפוז, שהפך לחלופה ולמתחרה הגדול ביותר של השליכט  הצמנטי

אנטיפאוליג משופר- צבע לצביעת אניות

דבר נוסף חשוב ברמה המוצרית הוא הוצאת המתכות הכבדות והרעילות מכל צבעי הדקורציה לקירות, עץ ומתכת והפיכתם לצבעים ידידותיים.
הספורטקוט - חומר ייעודי לציפוי מגרשי טניס, בו נצבעו מגרשי הטניס ברמה"ש, מגרשים בקריית שמונה, נהריה ובקיבוצים רבים
הסופרקריל מ.ד. - מחליף את הסופרקריל כצבע ייעודי לצביעת קירות חוץ
טמבורפלקס גמיש - ציפוי בעל פלקסביליות גבוהה לציפוי מבנים מבחוץ

הסלוגן שליווה את התוקפה - טמבור צובעים עולם

טמבור צובעים עולם

1990-1999 טמבור הופכת לחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה הישראלית

בשנות ה90, העשור האחרון של המאה הקודמת, העולם הטכנולוגי מתפתח בצעדי ענק, והעולם הדיגיטלי כפי שאנחנו מכירים אותו היום זוקף ראש. האינטרנט והטלפון הסלולרי הופכים לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של מרבית תושבי העולם. בפוליטיקה אלו השנים הראשונות שלאחר המלחמה הקרה, ותחילת הפיכתה של סין למעצמה כלכלית ומעוז הייצור העולמי.

גם טמבור ממשיכה להתעדכן ולהתפתח ואינה נחה על השמרים.  בשנת 1991 עוברת טמבור מייצור בצבעים סינטטיים על בסיס ממס, לצבעית עץ ומתכת בצבעים על בסיס מים. 
ביניהם - פותחה הוורנית - לכה שקופה מגוונת על בסיס מים לצביעת עץ, המחליפה את הפוליטון שהיה על בסיס ממס
הסופרקריל 2000
סופרקריל מ.ד. – צבע ייעודי לצביעת קירות חוץ
ב1992 השקת הטמבורמיקס – מערכת גיוון מתקדמת המביאה עמה את אחת הבשורות המשמעותיות בשוק הצבע. עד לאותה נקודה נערך הגיוון באמצעות הכל-כל אשר הושק בשנות ה60, וגם בית המשפט החדש בירושלים, נצבע בצבעי טמבור.  
ב1994 - הכניסה טמבור  מערכת גיוון לצבעי תעשייה שנקראת טיקורילה.
ב1995 מושק ההמרלק- פיתוח של צבע ייעודי לצביעת מתכת, כמו כן גם טמגלס יוצא לשוק- צבע דו רכיבי לצביעה איכותית של בטונים,
מתכות ורצפות, בתנאי סביבה קשים כגון מישור החוף, וגם שביל ישראל נחנך ונצבע בסופרקריל טמבור

בהחלט מדובר בעשור פורה ורב התרחשויות ומוצרים חדשים שבזכותם טמבור לוקחת חלק בפרויקטים חובקי עולם, כמו למשל:
צביעת 5 אניות מכולה בסין, שבסופו של דבר הגיעו לאבו דאבי, עבורן נשלחו כ-60 מכולות צבע, בעיקר אפוקסי, בערך כולל של כ-3.5 מיליון דולר!
אספקת צבע לצביעת 15 אניות מכולה, במספנות קיל בגרמניה, עבור חברת צים. 

ובארץ  קומפלקס גורדי השחקים עזריאלי נפתח רשמית והופך לבניין הגבוה ביותר בישראל. החניון נצבע בצבעי טמבור אשר גם אחראית  לצביעת המזח בתחנת הכוח בחדרה.

בעשור זה:
1990- כור מוכרת את יתרת אחזקותיה בחברה (כ-25.1%) לאופק פרוייקטים והשקעות בע"מ.
1991- רכישת 50% ממניות שרפון.
1992- רכישת גיל החברה הישראלית לשיווק צבעים בע"מ (שמטן).
1993- רכישת גידג'י.
1993- טמבור הופכת לחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה הישראלית.
1996- מוקמת טמבור אקולוגיה, חברת בת של טמבור להשבחת מים.
1997- מוקמת חברת הבת 'טמבור רכב' העוסקת בשיווק צבעים לצביעת רכבים, וכן מושק הגמר סיד – צבע לצביעת תקרות בבניה רוויה
1998- חתימה עם BASF זיכיון לייצור צבעי רכב.

הסלוגן שליווה את התקופה - טמבור הצבע הלאומי

טמבור הצבע הלאומי

2000-2013 עם הפנים לעתיד – טמבור מתרחבת לעולמות הבנייה והגבס

העשור הראשון של המאה ה-21, אופיין בהמשך התגברות תהליך הגלובליזציה כתוצר ישיר של התפתחות האינטרנט. ההתפתחות המסיבית של הטכנולוגיה ושל האדם הובילה להשלכות משמעותיות כגון הוצאת רבים ברחבי העולם, בעיקר ממדינות עולם שלישי, ממעגל העוני.

בתחום המוצרים טמבור, כרגיל, אינה נחה,
הסופרקריל התגלה כמחדש מדשאות אפקטיבי והופך במהרה למחדש מדשאות מבוקש, בימי הבצורת הקשים של אותה תקופה, בה נאסרה השקיית המדשאות.
פותחו מוצרי האפקטים בצבע-–ענתיק, צבע במראה עתיק, ו- ווש – אפקט במראה מעונן
השקת פנטזיה, אפקטים בצבע– אפקט במראה גלייז מטאלי ואת ספרקס –המיועד לצביעת עבודות מסגרות ואחזקה במראה אפקט מטאלי מנצנץ. 
סל האפקטים מתרחב עם הסוויד במראה זמש וספארי במראה דיונה פראית.
פותח הצבע האקרילי- צבע רחיץ במיוחד, בעל תכונות מיוחדות נגד עובש, ההופכות אותו מתאים לחללי מטבח וחדרי אמבט.
2007- מהפכת השליכט– טמבור החלה במהלך מאסיבי של שיוק השליכט ותוך זמן קצר, זוכה בנתח שוק משמעותי, לצד השקת המג'יק בונד- שפכטל משופר להחלקת קירות.
ב2008 - מושקים לוח גבס אקוסטי, פיירדיפנדר, סופרבורד ומוקם מפעל הגבס המתקדם ביותר בתחומו במזרח התיכון. פעילות המפעל הובילה, תוך תקופה קצרה ליצירת נתח שוק משמעותי. בין הפרויקטים הבולטים שעשו שימוש במוצרי הגבס המתקדמים- קניון קריית אתא, קניון מודיעין ורבים נוספים.

וכמו בכל העשורים האחרונים, גם כאן טמבור מפליאה בפרויקטים רחבי היקף ומשמעותיים:
החברה מספקת צבע לצביעת 6 צוללות בקיל, עבור חיל הים הגרמני.
צביעת גגות של מבנים לאוכלוסיה ענייה, בשכונה בג'מייקה, נצבעים בפוליגג.
אחראית לצביעת ארונות בזק בכל רחבי הארץ
גשר במוסקווה נצבע במערכת טמגלס, וגשר בסיביר במערכת טמגלס עם יסוד אפוקסי. ובארץ פסלי שוורים צבועים  בצבעי טמבור, הוצגו בשדרות רוטשילד בקרבת הבורסה בתל- אביב
נצבע גשר בקימרי, רוסיה, במערכת טמגלס.
נצבע גשר באירוצק במערכת טמגלס, ובארץ -תפוזים בחולון- פסלי תפוז, הוצבו ברחבי העיר כולה כשהם צבועים בצבעי טמבור, וגם תותים ברמת השרון - פסלי תות, הפרי המזוהה עם העיר, הוצבו ברחבי העיר כולה כשהם צבועים גם כן בצבעי טמבור
6000 גלוני צבע נמכרו לפרויקט צביעת סימון כבישים בקרסנובסקי, רוסיה.

ב2008- טמבור לוקחת חלק בשיפוץ בנין תאטרון הבימה.
ב2009- נפתח בית טמבור - בית עבור כל בונה, משפץ ואדריכל במהלך פרויקטים. 
ב2013 - הרחבת קונספט בית טמבור תחת השם טמבור סטודיו המציע את השירות ב 35 נקודות שירות בפריפריה.

תרומה לקהילה
2004- צביעת ארונות בזק בכל רחבי הארץ
2005- פסלי שוורים צבועים  בצבעי טמבור, הוצגו בשדרות רוטשילד בקרבת הבורסה בתל- אביב.
2007- תפוזים בחולון- פסלי תפוז, הוצבו ברחבי העיר כולה כשהם צבועים בצבעי טמבור.
2007- תותים ברמת השרון - פסלי תות, הפרי המזוהה עם העיר, הוצבו ברחבי העיר כולה כשהם צבועים בצבעי טמבור.
2011- לצאת מהקופסא- תחרות עיצוב קופסאות שנערכה ברוח שנת ה-75 לטמבור תחת הסלוגן 'תראו מה שצבע יכול לעשות'. 10 העבודות שזכו הודפסו על גבי אריזות אמיתיות וההכנסות ממכירת הקופסאות הוקצו לתמיכה בנוער בסיכון.
2013- פרויקט בית התפוצות- כחול לבן בצבעים. הציבור הוזמן ליצור ציור קהילתי של העתיד על קיר ענק באמצעות צבע ודימיון, בהנחיית אמן ציורי הקרי מקס לוי פרידר.

בשנה זו המותג מרחיב את הקונספט "בית טמבור" - הבית, שהפך תחנת קבע עבור כל בונה, משפץ ואדריכל, במהלך הפרויקט, מתרחב, תחת השם 'טמבור סטודיו', ומציע את השירות ב-35 נקודות שונות בפריפריה.
ועוד- טמבור משיקה את מניפת לגעת בצבע, זוכה בכוכב האיכות בתחרות האיכות הלאומית באזורי הנגב והגליל,  הסופרקריל מט זוכה בפרס מוצר השנה, אות הסופר ברנד מוענקת לטמבור.

זכיות
2011- דירוג 'פלטינה' מטעם מדד מעלה, מוענק לטמבור, מ-2011 ולמשך 5 שנים ברציפות.
2012- תו תקן 'יהלום' מטעם מדד 'מעלה' מוענק לטמבור.
2012- טמבור זוכה בפרס האחריות החברתית מטעם התאחדות התעשיינים.
2013- הסופרקריל מט זוכה בפרס מוצר השנה.
2013- טמבור זוכה בכוכב האיכות בתחרות האיכות הלאומית באזורי הנגב והגליל.
2013- אות הסופר ברנד מוענקת לטמבור.

סלוגן שליווה את התקופה - מכניסים צבע לחיים, תראו מה שצבע יכול לעשות

מכניסים צבע לחיים

2014 והלאה - קוסטו העולמית רוכשת את טמבור - והיד עוד נטויה

טמבור הולכת וקרבה בצעדי ענק לקראת סגירת 100 שנות פעילות. בעלת השליטה הנוכחית בחברה היא kusto תאגיד רב לאומי בתחומי התשתית וחומרי הבניה. פעילויות החברה העיקריות הן ייצור יבוא ושיווק צבעים, לרבות צבעי קירות, עץ ומתכת, צבעי רכב, תעופה, אוניות, צבעים מעכבי בעירה, צבעי אחזקה כבדה וקלה, ציפויי חוץ, סימון דרכים ועוד, כמו כן חומרי בניה לגמר, לרבות: לוחות ובלוקי גבס, טייחים, דבקים לבניין עץ וטקסטיל, תוספי בטון, חומרי מינהור, שיקום בטונים, חומרי איטום, מוצרי בידוד, תקרות אקוסטיות, אריחים, טפטים ועוד. לחברה אתרי ייצור בעכו, במגדל העמק ובגשר, באשקלון דרום, בניצני עוז, ומטה החברה ממוקם בנתניה.

לטמבור יש מספר חברות בת: 
טמבורד - חברה שעיסוקה הוא ייצור ומכירת מוצרי גבס
צח שרפון - המתמחה בייצור חומרי בנייה, מלט, טיח, דבקים ואמולסיות
גבס גשר 2006 בע"מ - המייצרת טיח גבס ומוצרי בניה המבוססים על גבס
טמבורכב - חברת העוסקת בתחום צבעי הרכב ועוד

2014- השקת מניפה מורחבת של – 'לגעת בצבע'- 1650 גוונים.
2015- מיתוג מחדש- כחלק מההיערכות להתפתחות אסטרטגית של קבוצת טמבור, נעשה תהליך מקיף של מיתוג מחדש המשמר את הערכים ההיסטוריים של טמבור בצבע האדום הדומיננטי ובאייקון המוכר, מסתכל על העתיד כחברה אחת – פתרון הוליסטי לבית. חלק מהתהליך כלל גם עיצוב מחדש של אריזות טמבור.

טמבור משיקה שירות חדשני ואיכותי הנקרא מעצבים עד הבית ובו מעצבים מקצועיים מגיעים אל בית הלקוח וביחד איתו מגשימים חלומות עיצובים בצבע.

תרומה לקהילה
2014- פרויקט לצאת מהקופסא.
2014- גדולים מהחיים – צביעת מבנה בתל השומר, שיועד לילדים חולי סרטן ולמשפחותיהם, במהלך הטיפולים הממושכים.
2014- ספסלים נצבעו בידי אמנים מקומיים, ברחבי תל- אביב יפו והעיר מודיעין.
2015-  GO YARKON - גיבוש חברתי ספורטיבי. טמבור נתנה את החסות הראשית לתחרות ספורט שיזמה וערכה עריית תל- אביב.

זכיות
2014- אות הסופר ברנד מוענקת לטמבור בשנית.
2015- הסופרקריל סופרמט זוכה בפרס מוצר השנה.
2015- אות הסופר ברנד מוענקת לטמבור.
2015- טמבור זוכה בגראנד אפי, בתחרות פרסי האפי.

סלוגן שמלווה את התקופה - בבית שלי רק טמבור

בבית שלי רק טמבור